11 LISTOPADA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

,,Całym mym sercem, duszą niewinną,
Kocham tę świętą ziemię rodzinną,
Na której moja kołyska stała,
której dawna karmi mnie chwała...” W. Bełza

11 listopada 1918 to bardzo szczęśliwa data dla wszystkich Polaków. Tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

Pielęgnując tradycje polskie 10 listopada 2020r. w naszym przedszkolu wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji ,,Szkoła do hymnu”. Dzieci ze wszystkich grup wraz z Paniami, dokładnie o godzinie 11.11 odśpiewały pieśń Mazurka Dąbrowskiego.
Dalsza część dnia to tańce, piosenki i wiersze o tematyce patriotycznej, którymi każda grupa we własnym gronie oddawała szacunek symbolom narodowym.
Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci i przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych przedszkolaków.